İngiltere dil okulları

İngiltere İndirimli Dil Okulları

Dünyanın en iyi üniversitelerinin bulunduğu İngiltere sadece üniversiteleri ile değil yerleşmiş devlet ve dil kültürü ile de yabancı dil öğrenimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelir. Dünya çapında kazandığı haklı ün İngilizcenin anavatanı olmasından kaynaklanmaktadır. Hiçbir devlet gücü olmasa dahi İngilizce ile neredeyse dünyanın tamamını etkilemektedir. En çok konuşulan ortak dil olma vesilesiyle İngiltere dil okulları da en çok tercih edilen okulların başında gelmektedir.

Oxford ve Cambridge üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 5’te yer almaktadırlar. Bu üniversitelerin bünyesinde açılan dil okulları da haklı olarak en iyi dil okulları içine girmektedirler. Zira Oxford’un kendine ait bir İngilizce geliştirdiği bilinmektedir. Dünyada kullanılan veya kaynak olarak takip edilen en iyi İngilizce sözlükler Oxford ürünüdür.

Çok büyük bir alana sahip olmayan İngiltere’de dil öğrenimine gitmek bu süreç içerisinde tüm İngiltere’yi gezebileceğiniz anlamına gelir. Eğitimden arta kalan zamanlarda İngilizcenin anavatanındaki lehçeleri ve aksanları görme şansına sahip olacaksınız. İngiltere Dil Okulları bu aksanları çok önemsemeden ortak anlayışla eğitim verirler. Çoğu ülke kendi sınırları içerisindeki dil okullarında İngiltere Dil Okullarının programlarını kullanırlar.

Tarihi mekanları, ormanları ve deniziyle doğal güzellikleri, sokaklardaki kendine güvenen, emin insanları gördükçe medeniyetin buradan yayıldığını düşüneceksiniz. Çünkü o izlenimi zaten devlet kültürü şeklinde size aktaracaklardır. English UK ve British Council yolu ile denetlenen bu dil kursları İngiltere’nin hemen tüm bölgelerine yayılmış durumdadır.

İngiltere Dil Okullarında seviye seviye ve uluslara göre oluşturulan sınıf yapısı ile daha rahat ve etkileşimli bir şekilde İngilizce öğrenebiliyorsunuz. Süresi uzun olan dil öğreniminde bu dil okullarında indirim de yapılabilmektedir. Eğer on bir ayın üzerinde bir programa kayıt yaptırırsanız İngiltere hükümeti sizin için çalışma izni düzenlemektedir. Ancak bu izin diğer ülkelerin aksine haftada yalnızca 10 saat yarı zamanlı çalışma içindir. Ayrıca konaklama için öğrenci ailelerinin yanı yurt veya kiralık ev seçeneğinden daha az maliyetli olmaktadır. Eğitime sağlam bir bütçe ayırabilmeniz için konaklama, ulaşım vb giderleri minumuma indirmelisiniz.

Leave a Reply